У Запоріжжі реконструкцію площі Запорізької будуть здійснювати в чотири черги. Деякі роботи уже виконані. Надалі необхідно відкоригувати проєктно-кошторисну документацію другої черги.
Нагадаємо, Запорізька площа це одна з головних площ міста Запоріжжя, що розташована наприкінці Соборного проспекту. З неї відкриваються краєвиди на Дністровську ГЕС.
Як повідомили в Департаменті інфраструктури та благоустрою Запорізької міськради, на ділянці вже виконали земляні роботи й облаштували підпірні стінки. Крім того, підрядники виконали демонтаж постаменту пам’ятника, демонтаж плит з підпірної стіни оглядового майданчика та облаштували сходовий марш. Демонтаж 11-метрового постаменту, де був пам”ятник Леніну, обійшлися місту близько 1,5 мільйона гривень. Роботи виконувала підрядна організація ТОВ “БК Будреконструкція”. Вартість вже профінансованих робіт за договором становить близько 12 мільйонів гривень.
Загальна кошторисна вартість проєкту складає 91 мільйон гривень (дані на 16 липня 2019 року). У Департаменті повідомили, що 9 лютого був укладений договір на коригування проєктно-кошторисної документації другої черги.

 

Нагадаємо, після виконання першочергових аварійних робіт планується перейти до благоустрою площі Запорізької з облаштування освітлення, озеленення, установкою лавок.
Крім того, проєктом передбачено завести комунікаційні мережі на площу Запорізьку. Це дасть можливість облаштувати в майбутньому фонтан. Однак це буде залежати від наявності фінансування і від бажання місцевих жителів. Також передбачена установка системи відеоспостереження за міською програмою «Безпечне місто». Ще були пропозиції встановити на площі колесо огляду або музейно-туристичний комплекс.