У Колодяжному, Ковельського району Волинської області, почали проводити першу масштабну реконструкцію родинного маєтку поетки і письменниці Лесі Українки – меморіальних будинків родини Косачів, які були збудовані в 1890 році. Роботи проводяться одночасно у двох будинках (“сірий” і “білий”, як їх називають місцеві) і на території комплексу.

На роботи виділили з бюджету понад 10 мільйонів гривень, адже територія і будівлі вже давно знаходяться в незадовільному стані. За словами завідувачки музею Ольги Гонти, будуть замінені всі вікна, двері і дерев’яні елементи будинків. На території замінять озеленення і вкладуть нову бруківку.

Будівельники кажуть, що в нормальному стані залишився тільки ґонт, яким покритий дах будівель. Його вже почистили і вкрили дьогтем.  Решту ж елементів будинку, навіть соснові бруси фундаменту, потрібно буде поступово замінювати, реконструювати.

В “білому” будинку проводять реставраційні роботи і готують до відкриття підвальне приміщення, що раніше було закрите. Там облаштують додаткову експозицію.

Дати завершення ремонтних робіт поки немає, але музейники вже обіцяють після завершення здивувати відвідувачів новими виставками і унікальними експонатами.