У Київському слідчому ізоляторі відкрили оновлений корпус, відремонтований за норвезьким зразком. Про це інформує пресслужба Міністерства юстиції України.

«Приведення у відповідність до міжнародних стандартів комунально-побутових та санітарно-гігієнічних умов утримання засуджених та осіб, взятих під варту, є одним з основних завдань, визначених в рамках реалізації Стратегії реформування пенітенціарної системи України до 2026 року. У слідчих ізоляторах перебувають здебільшого люди, відносно яких ще немає рішення суду. І де-юре, вони не винні. Тому, держава зобов’язана забезпечити нормальні умови їх перебування у СІЗО», – зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

 

У Київському СІЗО відремонтували корпус за норвезькими стандартами - Kyiv Media

Платні камери: У Київському СІЗО « Фото | Мобільна версія | Цензор.НЕТ

У Київському СІЗО відремонтували корпус за норвезькими стандартами - Kyiv Media

Всього було оновлено 18 камер: 14 двомісних та 4 одномісні. Кожне приміщення оснащене холодильником, мікрохвильовою, телевізором, стаціонарним телефоном, Wi-fi, кнопкою екстреного виклику охорони, камерами відеоспостереження. Також тут було враховано норму площі 4 м кв. на одну особу, що відповідає встановленим європейським нормам.
Зазначається, що облаштування таких новеньких камер дасть можливість забезпечити дотримання прав людини в слідчому ізоляторі. А також, ці платні камери генеруватимуть сотні тисяч гривень для ремонту безплатних приміщень.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів постановою від 22 квітня 2020 року запровадив експериментальний проєкт платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах, який триватиме до 31 грудня 2021 року.