З середини жовтня, починаючи з площі Ринок, що знаходиться у центрі Львова, розпочнуть процес реновації бруківки. Поверхню відремонтують: бруківку ретельно вирівняють і потім повернуть на місце. Це важливе вдосконалення виконується з метою забезпечити безпечне та комфортне пересування людей з фізичними обмеженнями вулицями Львова. Першочергово роботи розпочнуть із фасадного боку Ратуші, а потім комунальні служби розширять сферу робіт на інші ділянки.

Міський голова підкреслив, що бачив, як люди на інвалідних візках пересувалися вздовж площі по бруківці, і це було нелегко для них. Також він зауважив, що нерівності та виступи на дорозі можуть спричиняти значні труднощі для людей, які використовують милиці. Проєкт зі створення “доріжок доступності” буде виконуватися на певних ділянках площі та охоплюватиме всі її частини, включаючи переходи через колії та безбар’єрний доступ до Ратуші. Це стане єдиною мережею доступних доріг на площі Ринок.

При цьому, згідно з Управлінням архітектури, ремонтники дотримуються стандартів інклюзивності, і нові доріжки планують зробити завширшки від 1,5 до 1,8 метра. Загалом площа, покрита такими доріжками, становитиме 1700 квадратних метрів. Важливо зазначити, що вплив на інфраструктуру буде мінімальним, і частину сучасної мозаїки, що простягається в межах цих доріжок замінять на гладку плитку, зберігаючи історичне чорне базальтове покриття.

Перший етап реконструкції заплановано завершити вже в цьому році. Цікаво те, що жодної копійки не буде виділено с місцевого бюджету, бо всі кошти будуть надані українськими та іноземними благодійними фондами. “Якщо у когось є сумніви щодо потреби в реконструкції площі, той нехай спробує проїхати через Ринок з дитячим візком чи колісним кріслом”, сказав мер міста Садовий.