У Хмельницькому подали пропозицію переробляти автомобільні шини на гумову плитку. Нею можна облаштувати дитячі та спортивні майданчики. Такий проєкт зареєструвала на сайті електронних петицій Ася Плотникова.

Переробка зношених шин

Звалища шин є великою екологічною проблемою навколишнього середовища. За експертними даними, маса неутилізованих шин у нашій країні перевищує 10 млн. тонн. Щороку їх накопичується до 400 тис. тонн, що підлягають переробленню чи утилізації. Тільки 10% автомобільних шин переробляють і близько 20% – спалюють в потужних печах. Решта нагромаджуються на сміттєвих полігонах і стихійних звалищах. При контакті з водою шини виділяють токсичні органічні сполуки, отруюють землю, грунтові води. Для повного їх розкладання потрібно понад 100 років.

майданчик з гумовою бруківкою

Тривають пошуки способів корисного застосування використаних шин. Це розв’яже екологічну проблему і принесе величезну користь українській економіці. Адже автошини є неоціненною сировиною для багатьох галузей економіки.

За словами авторки петиції, перероблення шин очистить місто від цих відходів і створить нові робочі місця.
«Пропоную міській владі (можливо із залученням інвесторів) закупити лінію з перероблення автомобільних шин міста на гумову крихту, з якої можна виготовляти плитку для спортивних та дитячих майданчиків, тротуарну плитку, бігові доріжки, дорожнє покриття. Вбачаю в цьому подвійну вигоду для міста: вирішення питання перероблення шин та можливість отримати будівельний матеріал високої вартості без ринкової націнки при практично безкоштовній сировині», – йдеться у тексті петиції.
Хороша ідея, тільки б вдалось її втілити в життя. Станом на 18 липня звернення підписало 13 осіб. До кінця збору голосів залишається 60 днів. Міська рада розгляне петицію, якщо її підпишуть не менше 500 осіб.