У Новгороді-Сіверському проводиться масштабна заміна асфальтного покриття на центральній площі. Загальні витрати на роботи становлять майже 6,7 мільйона гривень. Тендер на виконання робіт було проведено на початку жовтня 2023 року державним підприємством “Агентство місцевих доріг Чернігівської області”.

Площу Князя Ігоря в Новгороді-Сіверському від сьогодні тимчасово закрито для руху транспорту у зв’язку з проведенням ремонту. Очікується повна заміна покриття, у тому числі тротуарів, котрі вкриють бруківкою, оновиться дорожня розмітка, буде встановлено нові дорожні знаки.

Наразі проводяться підготовчі роботи, включно з видаленням старого асфальтного покриття. Начальник дільниці, Роман Стріха, зазначає, що через несприятливі погодні умови планується провести тільки холодне фрезерування. Якщо погода сприятиме, нове покриття буде облаштовано у 2023 році. Однак начальник дільниці зазначає, що для цього потрібно буде доставити гарячий асфальт на відстань 30 кілометрів із сусідньої Сумської області.

Ремонт площі Князя Ігоря є спільним проєктом “Агентства місцевих доріг Чернігівської області” та міської ради Новгород-Сіверська. Проєкт стартував ще 2021 року, його фінансування становить понад 6 мільйонів гривень, причому дві третини цієї суми надходять із державного бюджету, а третина — з міського. Однак Людмила Ткаченко зазначає, що в майбутньому на подібні ремонтні роботи не буде виділено коштів через зменшення місцевого бюджету після позбавлення громад ПДФО військовослужбовців.

“У 2024 році ми не зможемо дозволити собі подібні проєкти. Наші можливості скоротилися після позбавлення нас ПДФО, яке ми використовували для ремонту доріг та інших інфраструктурних проєктів. У 2023 році в нас у бюджеті мінус 40 мільйонів, і це скорочення продовжиться”, – зазначила Людмила Ткаченко. Вона також наголосила, що знятий асфальт із площі буде використано для поліпшення інших міських доріг.