У Запоріжжі тривають ремонтні роботи школи №53, яка декілька років тому постраждала від пожежі. Цього року вдалося розпочати її капітальний ремонт. На сьогодні підрядники активно працюють, тому що дозволяють погодні умови. Згідно з проєктом, завершити капітальний ремонт школи заплановано на осінь 2021 року.

 

Вирішення питання щодо капітального ремонту школи тривало декілька років. Адже після пожежі, яка відбулася у 2015 році, школу було закрито. Дітей перевели навчатися до сусідніх навчальних закладів. Водночас мешканці прилеглого мікрорайону з нетерпінням чекають її відновлення.
Міська влада розглядала різні варіанти вирішення питання та залучення коштів, адже для виконання капітального ремонту була потрібна чимала сума. У результаті вдалося включити школу до реалізації проєкту в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.
Роботи розпочалися у серпні поточного року та йдуть досить активно. Варто зазначити, що щоденно на об’єкті працює близько 60 робітників. Наразі виконано демонтажні роботи, проводиться облаштування та армування монолітного каркасу та перекриття між поверхами. Також здійснюють ремонт покрівлі, укріплюють віконні прорізи та встановлюють нові вікна. Перед підрядником поставлене завдання завершити до зими зовнішні роботи: ремонт покрівлі та встановлення вікон. Це дозволить взимку проводити внутрішні роботи.

Однак головна проблема полягає у тому, що на даний момент підрядник виконує капітальний ремонт за рахунок власних обігових коштів. Державне фінансування для оплати виконаних робіт поки так і не надійшло, навіть аванс. На жаль, якщо держава не виконає свої зобов’язання, вже через деякий час роботи можуть бути зупинені. Запоріжці сподіваються на державне фінансування об’єкту, хоча розглядаються й інші варіанти.

«Капітальний ремонт школи №53 виконується у рамках державної надзвичайної кредитної програми. На жаль, через ситуацію в країні частину коштів з цього проєкту вже зрізали. Однак школу необхідно відбудовувати, тому розраховуємо на продовження державного фінансування. Разом з тим наступного року в разі потреби будемо розглядати варіанти виділення коштів з бюджету міста”, – каже міський голова Володимир Буряк.

Відповідно до кошторисної документації у школі №53 буде виконано ремонт мереж, перекриттів, ґанку, утеплення фундаменту, фасаду, внутрішнє опорядження, монтаж вентиляції, й на завершення – благоустрій території. Також придбають сучасне обладнання та нові меблі, щоб діти мали змогу навчатися в комфортних умовах.
Закінчити роботи мають восени наступного року. При цьому головна вимога до підрядників – не строки, а якість ремонту. Однак все залежить від стабільності державного фінансування.