На Тернопільщині дорожники розпочали капітальний ремонт автомобільної дороги міжнародного значення М19, яка проходить через центральну частину стародавнього міста Теребовля. Відрізок дороги близько 1 км з базальтової бруківки, укладеної ще у позаминулому столітті, замостять на тверду бетонну основу.

Нагадаємо, у 2018 році розпочинали капітальний ремонт траси М19 у центрі міста. Однак, жителі Теребовлі щодо ремонту дороги розділилися на два табори. Одні настоювали, щоб старовинну бруківку переклали. Другі ж були прихильниками сучасного ремонту з асфальтом. З цієї причини у місті навіть відбулися мітинги. Аби зупинити протести, міська влада та дорожники дали завдання підрядній організації вкласти назад частково демонтовану бруківку і зупинити ремонтні роботи. Виділені кошти на ремонт дороги повернули в бюджет.
Після детального вивчення проблеми, фахівці запропонували варіант проведення капремонту 1,5 кілометрової проблемної ділянки. Згідно з проєктом запланували бруківку замостити на тверду бетонну основу, а комунікації, які знаходяться під дорогою, перенести. Наголосимо, що капітальний ремонт – окремий вид робіт і він вимагає проведення окремої процедури закупівлі. У 2020 році провели тендер на виконання капремонту, а реалізацію його запланували на 2021 рік.

 

Результат пошуку зображень за запитом ремонт дороги у Теребовлі

Нещодавно у Теребовлі розпочали довгоочікуваний ремонт центральної дороги. Дорожники обіцяють встановити демонтовану базальтову бруківку на дорозі протяжністю 1 кілометр, а решту шляху(500 метрів) встелити асфальтом.

“Специфіка цієї дороги, що вона у бруківці, значить проєктант буде планувати тут також бруківку. Сьогодні на цій ділянці дороги проводиться буріння, щоб ми визначили конструктив дорожнього одягу, згодом будуть проводитися проєктні роботи, щоб запланувати, який робити шар щебеню, асфальту, і яку давати товщину бруківки. Довжина 1450 метрів погонних, у бруківці буде влаштовано близько кілометра, щоб зберегти історичну пам’ятку міста Теребовля, зробити дорогу у бруківці. Також стару демонтовану бруківку планують складувати, щоб надалі її використовувати для облаштування соціальних об’єктів міста Теребовлі”,- відзначив начальник управління капітального будівництва Тернопільської ОДА Олег Продан.

 

У Теребовлі відремонтують дорогу: комунальники розповіли, що буде зі старовинною бруківкою (відео)