На вулиці Головній у Чернівцях планують замінити стару бруківку на сучасне покриття. Про це повідомив заступник міського голови Василь Зазуляк. За його словами, у історичному центрі Чернівців бруківка залишиться, проте в рамках розвитку тактичного урбанізму кількість автомобілів у центральній частині міста суттєво зменшиться.

На вулиці Головній у Чернівцях

«Ми віддаємо перевагу бруківці, вважаємо, що це набагато приємніший матеріал для історичного центру, можливо, не супер комфортний для автомобілів, але в майбутньому ми й не бачимо автомобілів в центральній частині Чернівців», – зазначив Зазуляк.

На ділянках, де є рух транзитного транспорту, як, наприклад, на вулиці Руській, бруківку демонтують і стелять асфальт. «На тій ділянці не історичне середовище, навколо розташовані 99% будинків, які не мають історичної цінності, їх треба зносити і фактично потрібно проводити регенерацію кварталів. Також розуміємо, що там велика кількість транзитного транспорту, чи то на Гравітон, чи то на Калинівський ринок. І ми бачимо там асфальтне покриття. У центральній частині міста – відверто, не бачу», – зазначив посадовець.

У Чернівецькій міськраді прагнуть зберегти бруківку в історичному ареалі. Так, на вулиці Головній від вулиці Каденюка до Садової планують постелити асфальт. Проте бруківку залишать для паркувальних кишень як компромісне рішення.

«Насправді проблема в тому, що наша бруківка фактично лежить на гравійній подушці товщиною 10-15 сантиметрів. Це взагалі не відповідає ніяким нормам. Проблема не в бруківці, а в основі. На ділянці Головної від вулиці Садової до Вокзальної, бачимо бруківку, але з повною заміною основи», – пояснює Василь Зазуляк.