Біля обласної бібліотеки імені Івана Котляревського у Полтаві розпочали реконструкцію прилеглої площі. Планують зробити відпочинкову зону з фонтаном, аби привабити до цього місця, до бібліотеки, більше людей.

Роботи, які коштуватимуть понад 20 мільйонів гривень, планують завершити до серпня 2022 року. За проектом Сергія Скляренка окрім фонтану, повздовж усієї площі облаштують лави, які відмежують від проїжджої частини озелененням і чагарником живоплоту. Вже розпочали знімати шар грунту на місці майбутнього фонтану.

Цю територію, яка зараз вважається прибудинковою, умовно поділять на три зони:  стріт-скейтингу, де будуть облаштовані елементи для катання на скейтах і роликах – сталева труба та бетонний блок для скейтерів, рампа, а замість однієї з клумб запроектували чашу для катання, відпочинкова зона – це секція лавок і сухий пішохідний фонтан, зона івентів – там змонтують трирівневі лавки, поставлять великий вуличний екран і за рахунок перепаду рельєфу утвориться імпровізована сцена.

Вже виділено більше половини запланованої суми, до кінця року планують завершити більшу частину основних робіт.

Як відомо, будівлю бібліотеки і площу навколо неї звели відносно недавно – в 1993 році, проте це місце ще жодного разу не ремонтувалося (окрім заміни сходів до будівлі).