Поблизу Глинянської брами у Львові ще тривають роботи з облаштування громадського простору, але прохід вже відкрили. І, як помітили львів’яни, біля самих воріт зникла дерев’яна бруківка. Натомість, тепер там викладена звичайна, кам’яна.

нова бруківка

Саме дерев’яною бруківкою ще у 1452 році почали замощувати Львів. Тоді це була дорога на площі Ринок. Згодом брукувати стали каменем, бо це і довговічніше, і дешевше, але навіть на початку XX століття подекуди все ще використовували дерев’яну бруківку. Це зумовлено тим, що від дерев’яних плиток утворюється менше шуму та вібрацій при проїзді транспорту, а також менше руйнуються довколишні будинки. Тому заможні люди замовляли саме дерев’яну бруківку біля свого житла.
Також дерев’яна бруківка була використана для замощення на площі перед будівлею сейму (зараз це ЛНУ ім. Івана Франка) та перед колишнім головним корпусом університету (зараз – вул. Грушевського), щоб шум з вулиці не турбував державних чиновників та не заважав учбовому процесу.

дерев'яна бруківка

Невідомо, наскільки автентичною та старовинною була дерев’яна бруківка у Глинянській брамі, але це місце мало певний старовинний шарм і звертало увагу туристів. Тепер таких унікальних майданчиків у Львові залишилось зовсім мало – в під’їздах деяких старих будинків. Якщо ви знаєте такі, обов’язково повідомте нам.

фото: https://uk.wikipedia.org/wiki/Глинянська_брама_(Львів)