У Дніпрі майже завершили реконструкцію Селянського узвозу. Дорогу, яку постійно замивало під час злив, вклали бетонними плитами. До кінця цього тижня обіцяють відкрити рух узвозом для автомобілів та пішоходів.

У Дніпрі майже завершили реконструкцію Селянського узвозу
Реконструкцію Селянського узвозу почали у травні. Демонтували залишки старого покриття та бруківки. Під час капітального ремонту розв’язали одну важливу проблему узвозу з дощовою каналізацією. Як з’ясувалось, що на половині дороги немає зливової каналізації, яка передбачалася ще за радянським проєктом. Друга половина – забита сміттям. Тепер каналізація нова, уся вода проходитиме під землею. Понад пів кілометра уклали нові мережі, пристосовані до великої кількості опадів. Тротуари замостили бруківкою та відділили парканом від проїжджої частини. Дорожнє полотно перекрили бетонними плитами, які витривалі до навантажень.

 

У Дніпрі майже завершили реконструкцію Селянського узвозу

У Дніпрі завершили реконструкцію Селянського узвозу - фото 1

«Виконано близько 3 тисячі бетонного покриття дороги, 1.400 квадратів асфальтного покриття, тротуарна плитка. Виконано 540 метрів зливової каналізації. Ливнівка стара просто була відсутня. З цієї вулиці завжди стікала вода рікою. При укладанні нової каналізації вся вода йде під землю», – повідомляє Євген Ставманенко, головний інженер підрядної організації.

 

Завідувач кафедри автомобільних доріг Придністровської державної академії будівництва та архітектури Юрій Кірічек вважає, що проблему вирішили за найменші кошти. Але взимку, коли буде ожеледь, їхати та ходити узвозом буде небезпечно.

 

“Взимку, коли ожеледь, сніг, то там проїхати буде і неможливо. У таких випадках серпантин будують. Але для того, щоб будувати серпантин, потрібно значно більше площі. Це значить треба зносити будиночки приватні, вилучати землю. Все це процедура, це залишиться на майбутнє. То вже наші нащадки будуть робить”, – говорить Юрій Кірічек – повідомив Юрій Кірічек.

Далі заплановано капітальний ремонт покриття прилеглих внутрішньоквартальних проїздів до будинків і всіх перехресть, оновлять зовнішнє освітлення дороги й пішохідної зони.
Загалом у Дніпрі упродовж останніх років системно ремонтують дороги та внутрішньоквартальні проїзди — не лише в центрі міста, а й на околицях.

 

«Ми зробили повну реконструкцію Селянського узвозу, починаючи з травня. Я радий, що вдалося завершити цей проєкт. Він був непростий, зокрема й з точки зору інфраструктурності. Та незважаючи на це, ми кожен день робимо місто комфортним і безпечнішим», — сказав міський голова Дніпра Борис Філатов.