Гончарство та мальовничі місця в селищі Опішня відомі далеко за межами області. Щороку сюди приїжджає чимало туристів. Опішнянська територіальна громада утворилася наприкінці 2018 року. Громада відразу обрала стратегічний курс на відновлення інфраструктури та розвиток туризму.

національний музей-заповідник українського гончарства в опішні | Places to visit, Animals, Places

Музей українського гончарства в Опішні

 

«До нас приїздить чимало туристів, проте більшість з них залишається ненадовго. Рента не вічна, треба розвиватися і в інших напрямках, наприклад у туризмі. Проте, щоб стати привабливими для гостей, які б хотіли приїхати до нашої ОТГ і затриматися тут більше, ніж на кілька годин, слід подбати про розвиток належної інфраструктури та створити цікаві локації. Тому перше, що ми зробили, взялися за наведення ладу в громаді», — розповідає голова Опішнянської територіальної громади Микола Різник.

 

Розпочали з оновлення доріг і тротуарів на центральних вулицях, які ведуть до головного туристичного маршруту — Національного музею-заповідника українського гончарства. Вже зробили капітальний ремонт дорожнього покриття на вулицях Партизанській, Свято-Михайлівській, частину Першотравневої, Соборної в Опішні, а також вул. Бузкової — в Малих Будищах. На вул.Соборній пішохідну частину замостили гранітною плиткою: вона вічна, красива та додає атмосферності. Встановили сучасні ліхтарі, лавочки, урни для сміття, провели роботи з озеленення території.
На вулицях встановили камери відеонагляду, та забезпечили освітлення у селах Малі Будища й Глинське. У цих селах раніше взагалі не було вуличного освітлення. А у селах Карабазівка, Вільхове, Васьки — встановили ліхтарі на сонячних панелях.

Реконструйований парк в Опішнянській громаді

 

Нові тротуарні доріжки по вул. Соборній в Опішні

Для привабливості цього краю та комфортного відпочинку здійснили реконструкцію центрального парку. Знесли постамент старого пам’ятника, облаштували велодоріжки, замостили нову тротуарну плитку, встановили сучасні лавочки. На черзі наступні етапи реконструкції парку.

” Ми запровадили практику загального обговорення з громадою, щоб дізнатися, як вони бачать подальший благоустрій парку. Разом з командою кращих архітекторів національного рівня ГО «Місто-Сад» вивчили думку населення та вже маємо робочу концепцію, яку невдовзі розпочнемо реалізувати. У нас з’явиться міні сцена, сучасний дитячий майданчик, убиральня, навігація, спортивна зона, бювет тощо. Також активно працюємо над брендуванням Опішні та облаштуванням місця відпочинку на березі річки Ворскла. А ще розробляємо нові веломаршрути. Усе це та інше допоможе зробити нашу громаду ще цікавішою”, — розповів очільник громади.