У сквері на Соборній площі в Чернівцях вже декілька днів тривають інтенсивні роботи з благоустрою. Техніка працює на місці, де колись стояв радянський памʼятник, а тротуари та доріжки вже частково перекопані. Територія скверу обгороджена сіткою та стрічкою, щоб убезпечити пішоходів.

За планом підрядника, роботи мають бути завершені до Дня Незалежності. У сквері планують видалити декілька аварійних дерев, вилікувати хворі дерева та висадити нові. Крім того, будуть встановлені лавиці, смітники та додано нову тротуарну плитку. Замощення на площі зменшать до 2 тисяч квадратних метрів, щоб збільшити площу озеленення для дерев, кущів та газонів.

Освітлення скверу також отримає оновлення. Зовнішнє освітлення на алеях буде замінене, а опори ліхтарів виконані у вишиванках, що відображатимуть різні регіони України. Також поруч з лавицями будуть розміщені QR-коди, за допомогою яких відвідувачі матимуть можливість отримати додаткову інформацію про вишивки.

Одним з особливих акцентів стане замощення стрічкою, що відображатиме Буковинський орнамент, у центральній частині скверу. Додатково будуть створені два нових виходи зі скверу на вулицю Головну. Замість демонтованого радянського пам’ятника буде облаштована зелена галявина з автоматичним поливом. Планується також створити невелику дитячу зону.