Під час прощання зі своїми побратимами, військові стикалися з негідними умовами в Київському крематорії. Однак місцева влада вирішила не чекати більш масштабного осуду, а взяти відповідальність на себе.

Основний вплив на початок ремонту Київського крематорію був викликаний критикою з боку військових. Вони опублікували відеозаписи в соціальних мережах, де висловлюють своє невдоволення жахливими умовами всередині будівлі та ззовні. За словами солдатів, бруківка навколо крематорію перебуває в жахливому стані, з відсутніми ділянками та великими тріщинами.

Часто рідні та друзі приїжджали прощатися із загиблими військовими, використовуючи милиці або інвалідні візки. Проїзд такою бруківкою був фактично неможливий. Усередині крематорію ситуація була також сумною — розбиті вікна, холод і дах, що протікає.

Наразі проводяться активні ремонтні роботи в прощальних залах з метою поліпшення їхнього зовнішнього вигляду. Термін завершення ремонту становить 2 тижні. Однак не тільки внутрішні приміщення зазнають змін, а й під’їзд до крематорію. Очікується, що поточна бруківка буде повністю замінена на якіснішу.

Важливо зазначити, що для реалізації цього проєкту не були залучені кошти з бюджету. Плани щодо ремонту будівлі виникли ще 2021 року. Однак через спеціальний статус треба було провести певні наукові дослідження перед початком виконання робіт. Наразі активно готуються до відновлювальних робіт, які планують розпочати наступного року.