У Харкові триває будівництво нового онкологічного центру. Весь обсяг робіт поділено на дві черги. За умови належного фінансування будівництво онкоцентру буде завершено до кінця 2022 року. Наразі будівельники встановили половину колон каркасу нового лікувально-діагностичного корпусу і зовсім скоро перекриють перший поверх.

«Будівництво було анонсоване ще у 2018 році, але тільки зараз розпочались активні будівельні роботи. Це тривалий і коштовний проєкт, який неможливо реалізувати виключно коштом обласного бюджету, тож у 2021 році онкоцентр включено до президентської програми «Велике будівництво», – повідомила голова Харківської облдержадміністрації Айна Тимчук.

 

На цей рік на будівельні роботи першої та другої черги передбачено 190,6 млн грн. Це спільне фінансування державного, обласного бюджетів і Державного фонду регіонального розвитку.
Це буде сучасний опорний заклад, який прийматиме пацієнтів не лише Харківщини, а й сусідніх областей. Новий лікувально-діагностичний корпус розрахований на 510 ліжкомісць. Завдяки сучасним підходам і апаратурі процеси будуть вибудувані так, що допомогу одночасно надаватимуть більшій кількості людей.

«Наразі встановили половину колон каркасу лікувально-діагностичного корпусу першої черги будівництва (складається з трьох секцій: А, Б та В). На цей час підрядна організація підсилила монтаж. Прибула додаткова бригада, що займається виключно монтажем колон. Цього тижня починаємо монтаж ригелів», – директор департаменту капітального будівництва Харківської облдержадміністрації Сергій Жуков.

 

Як повідомлялося, новий лікувально-діагностичний корпус онкоцентру розміститься на вільному майданчику на вул. Лісопарківській, 4 (поряд із чинним закладом). Проєкт передбачає, що після відкриття нового корпусу знесуть деякі старі будівлі. На їх місці запланували побудувати відділення променевої терапії. Також передбачено реконструкцію наявного хірургічного корпусу під поліклініку та прибудову харчоблоку.

Фото: Харківської ОДА

Будівництво №1 на Харківщині. Як зводять сучасний онкоцентр