В Одесі пішохідні переходи на перехресті вулиць Дерибасівська та Катерининська облаштували LED-підсвіткою, яка дублює роботу світлофору на елементах тротуарного покриття. За виробництво, доставку та монтаж панелей з міського бюджету заплатили 103 тисячі гривень.

 

У центрі Одеси встановили LED-підсвітку пішохідних переходів

За словами директора спеціалізованого монтажно-експлуатаційного підрозділу Одеської міськради Артема Сидоренка, на перехресті встановили спеціальну плитку, яку вмонтовували в тротуарне покриття і синхронізували з роботою світлофора.

 

«Здійснюється комутація безпосередньо зі світлофорним об’єктом. І коли на світлофорі вмикається червоний чи зелений колір, він дублюється світлодіодним обладнанням на плитці», – пояснив Артем Сидоренко.

 

LED-підсвітку в Одесі встановлюють вперше. На даний час їх буде чотири. Якщо вони сподобаються пішоходам, таку плитку встановлять по всьому місту. Світлодіодна плитка виготовляється в Україні. Вона захищена від вологи та стійка до механічних пошкоджень.

У пресслужбі Одеської міської ради також повідомили, що працівники комунального підприємства “СМЕП” нанесли 3D-зебру на вулиці Магістральна. Зображення пішохідного переходу, виконане таким чином, що створюється об’ємний ефект.

Така технологія особливо актуальна в нічний час, коли пішохідний перехід буде добре видно здалеку, і водії зможуть завчасно сповільнювати рух.

На одесском Ленпоселке сделали «3D-зебру»