Комунальна корпорація “Київавтодор” шукає підрядника, який розробить проєктно-кошторисну документацію реставрації мосту ім. Патона. Розглядають можливість для повернення трамвайних маршрутів. Про це повідомила пресслужба КМДА.

Результат пошуку зображень за запитом На мост Патона могут вернуть трамвай и обустроить велодорожки.

Нагадаємо, міст Патона був введений в експлуатацію у 1953 році. Це перший у світі суцільнозварний міст завдовжки 1543 метри. У 1995 році столична споруда отримала визнання Американської асоціації зварювання як унікальна зварна конструкція XX ст. Реконструювали міст лише один раз, у 2004 році, коли з мосту демонтували трамвайні колії. З того часу поточні ремонтні роботи відбувалися лише на невеликих ділянках мосту.

З 08.02.2021 року розпочинається процедура публічних закупівель із визначення підрядника. Переможця визначать наприкінці березня. Першочергово буде розроблено ескізний проєкт.

«Міст планується розширити. Зараз на ньому сім смуг руху, а буде вісім. Між двома напрямками встановлять сучасне бар’єрне огородження. Будуть встановлені інформаційно-вимірювальні системи контролю стану споруди, у тому числі автоматизована система обчислювання ваги транспортних засобів під час руху”, – зазначив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.

Також на мосту з’являться велосипедні доріжки в обидва напрямки й передбачається розширення тротуарів верхової частини мосту для влаштування променадної частини.

“Згідно з технічним завданням буде враховано можливість влаштування трамвайних колій. А також можливість підйому/спуску пішоходів на Венеціанський острів”, – повідомив заступник голови КМДА.

Результат пошуку зображень за запитом На мост Патона могут вернуть трамвай и обустроить велодорожки.

Реставрація моста Патона передбачає ремонт дорожнього полотна, тротуарів та сходів. Також планується ремонт бар’єрної та перильної огорожі, оглядових проходів під прогоновими будовами мосту та засобів навігації у судноплавних прогонах мосту.
Під час реставрації повного перекриття руху мостом не планується. Реставрацію з пристосуванням мосту мають завершити до кінця 2025 року.

Нагадаємо, фахівці кажуть, що якщо не відреставрувати міст Патона, він просто може зруйнуватися повністю. У 2019 році Інститут сталевих конструкцій імені Шимановського визнав стан мосту Патона критичним. Враховуючи аварійний стан мосту та з метою зменшення навантаження на споруду були введені деякі обмеження руху. А саме, у 2020 році було заборонено в’їзд на міст будь-якого транспорту, навантаження на вісь якого перевищує 6 т. Також заборонили рух крайніми правими смугами в обох напрямках.