Частина вулиці Заньковецької в Чернівцях після капітального ремонту перетвориться на пішохідну та безбар’єрну зону. На ділянці будуть проведені роботи з оновлення підземних мереж, озеленення території, встановлення лавиць та велосипедних стоянок. Загальна вартість ремонту становить майже 48 мільйонів гривень.

Суспільне Чернівці поспілкувалось з представниками департаменту урбаністики та архітектури міста, щоб дізнатися більше про майбутній вигляд вулиці після ремонту та значення цього проекту для Чернівців.

Частина вулиці Заньковецької в Чернівцях

“Коли робиш вулицю пішохідною, найскладніше закрити її для руху авто. Якщо ця вулиця проїзна — то таке рішення сприймається неоднозначно”, — розповідає Богдан Старик, інспектор відділу департаменту урбаністики Чернівців. За його словами, це рішення прийнято для об’єднання всіх міських площ пішохідним сполученням, оскільки без перетворення вулиці Заньковецької на пішохідну це реалізувати неможливо.

Проект пішоходизації вулиці Заньковецької є частиною інтегрованої концепції розвитку міста до 2030 року, що передбачає створення зручного простору для всіх мешканців. Вулиця, зокрема ділянка від кінотеатру “Чернівці” до площі Філармонії, матиме такий же статус, як і вулиця Кобилянської, з пішохідною зоною без велодоріжок, але з велопарковками на початку та в кінці вулиці.

Ділянка, яку відремонтують, має довжину менш ніж 200 метрів, тоді як вулиця Кобилянської трохи більше 700 метрів. Ремонт передбачає реконструкцію всіх інженерних, повітряних та електричних мереж, які будуть вмонтовані під землю. Вулиця буде на одному рівні, без бордюрів і поребриків, а бруківка буде наново встелена. Також планується озеленення вулиці.

бруківка в Чернівцях

“Ця вулиця є чудовим зразком бар’єрної. Безумовно, проблемою є те, що тут доволі стрімкий рельєф, на це ми не можемо вплинути. Але можемо забрати бар’єри у вигляді виступаючих люків, відсутності плитки, високих бордюрів і поребриків — після реконструкції цього всього не буде”, — зазначив Старик.

Також зміниться вигляд перехрестя біля кінотеатру “Чернівці”. Якщо зараз там два пішохідні переходи, то залишиться один, що з’єднає вулицю Університетську з Конституційною.

Над проектом працювали різні управління міськради та команда архітекторів “Дар-груп”. Головний архітектор Чернівців Дмитро Домітрюк розповів, що роботі над проектом передували інженерні обстеження. Заміна мереж буде проведена паралельно з розглядом можливостей покриття. Під час демонтажу покриття бруківка буде сортуватись, щоб визначити, який відсоток можна повторно використати.

Поки триватиме ремонт на вулиці Заньковецької, у міськраді проводять архітектурні конкурси щодо вигляду міських площ, однак про ремонти на них наразі говорити рано.