На Закарпатті міністерство інфраструктури запланувало будівництво нового аеропорту.  Також здійснюють заходи для відновлення роботи наявного аеропорту «Ужгород», який не працював з 2016 року. Протягом 2-3 років планують збудувати нове сучасне летовище.

На Закарпатті планують збудувати новий аеропорт

 

«Ми плануємо побудувати новий аеропорт на Закарпатті. Урядом вже затверджено обсяг фінансування у розмірі 30 млн грн на передпроєктні та проєктні роботи з будівництва нового аеродрому, і зараз ми визначаємось з оптимальним місцем розташування летовища. Хочемо реалізувати цей проєкт у рамках державно-приватного партнерства, де держава буде брати на себе витрати на будівництво аеродрому, а приватний інвестор займатиметься зведенням терміналу. Орієнтовний обсяг інвестицій – 3-4 млрд грн. Все залежатиме від подальших розрахунків і місця, де буде знаходитись майбутній аеропорт», – повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

До 2023 року на Закарпатті мають збудувати новий аеропорт

Як пояснив Владислав Криклій, розширити аеропорт “Ужгород” неможливо через близькість злітно-посадкової смуги до кордону зі Словаччиною. Також неможливо встановити радіотехнічні засоби посадки через щільну забудову міста та світлосигнальне обладнання, яке розмістили на території сусідньої держави. Весь час діяльність летовища залежала від словацької сторони. Для відновлення повноцінного функціонування міжнародного аеропорту “Ужгород” 24 вересня 2020 року у Братиславі була укладена двостороння міжурядова угода між Україною та Словаччиною.
Дуже важливо для регіону є відновлення роботи летовища, оскільки це єдиний аеропорт на Закарпатті, який може з’єднати крайній західний регіон з рештою областей України та із закордоном.