У Києві площу Перемоги планують реконструювати й комплексно облаштувати велоінфраструктурою: велодоріжками, дублюючими світлофорами, велостійками та велопарковками.

Площа Перемоги стане дружньою для велосипедистів. Після реконструкції

Для реконструкції об’єктів за рік підготують проектно-кошторисну документацію
Департамент транспортної інфраструктури КМДА та КП “Центр організації дорожнього руху” оголосило тендер на розробку проєктно-кошторисної документації “Реконструкція об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури на площі Перемоги”.
Проєкт передбачає реконструкцію об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури на площі Перемоги загальною довжиною 3,2 кілометра. Попередня оголошена вартість робіт складає близько 6 мільйонів гривень. Кінцевий строк надання проєктів реконструкції – кінець березня 2022 року.
Згідно з проєктом на площі Перемоги реконструкція передбачає облаштування велодоріжки з асфальтобетонним покриттям та замощення колотою бруківкою розподільчої смуги між велодоріжкою і тротуаром. Також заплановано, встановлення дублюючих світлофорів для велосипедистів, велосипедні стійки очікування і парковки затвердженого зразка. Заплановані велодоріжки повинні мати прив’язку до існуючої велоінфраструктури.
Нагадаємо, за концепцією розвитку велосипедної інфраструктури через площу Перемоги мають пролягати магістральні веломаршрути №5 “проспект Перемоги – Центр”, №9 “Борщагівка – Центр”, а також європейський міжнародний туристичний веломаршрут великої протяжності “EuroVelo 4”.