У Львові планують ремонт вулиці Вітовського. Це напевно відбудеться уже у 2022 році. Цього року працюють над проєктно-кошторисною документацією. Згідно з проєктом покриття на вулиці передбачають комбіноване.

фото: Твоє місто

«Проєкт у роботі, будемо сподіватися, що у цьому році буде готовий. На Вітовського буде комбіноване покриття – бруківка та асфальт. Між трамвайними коліями буде бруківка, на автомобільній полосі – асфальтобетон», – розповіла директорка ЛКП «Львівавтодор» Оксана Єстеферова.

Як повідомив керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик, що перехрестя вулиць Героїв Майдану – Сахарова планують повністю змінити на асфальтоване покриття.

«На перехресті однозначно потрібно використовувати асфальт, щоб автомобілі швидше його проїжджали. Це перехрестя утворює шість вулиць, багато напрямків руху, на бруківці наносити розмітку – це максимум на пів року», – каже Роман Зубачик.

Ремонтувати вулицю почнуть найімовірніше уже наступного року. Як зазначив заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, містяни мають час для обговорення питання покриття на цій вулиці. Щоб не вийшло так, як це було із вулицею Степана Бандери: де за первинним проєктом було одне покриття, згодом інше, а тепер її вимощують бруківкою.

«Є вулиця Вітовського, можемо спробувати її заасфальтувати. Можемо рік дебатувати, проєктувати. Допоки не закінчена робота на вулиці Бандери, ми не можемо розпочинати ремонт на вулиці Вітовського. Окрім того, мені відомо, що ймовірно вулиця Вітовського не потрапляє на фінансування у цьому році, тому маємо час», – розповів Андрій Білий.

Нагадаємо, перехрестя Героїв Майдану – Сахарова це одне із найскладніших перехресть Львова, до якого сходяться шість вулиць. Проєктуванням займається інжинірингова компанія «Автомагістраль». У 2016 році уже було розроблено кілька варіантів реконструкції вулиці Вітовського. Її планували ремонтувати у комплексі з площею Франка та перехрестям Сахарова – Вітовського. Тоді проєкт виготовили в інституті «Львівдіпрокомунбуд». Відповідно до проєкту тут мали з’явитись велодоріжки, трамвайну колію пропонували зміщувати з однієї сторони вулиці в іншу впродовж усього маршруту трамвая. Також навпроти Парку культури планували відновити Пелчинський став. Втім тоді цей проєкт так і не завершили. Крім того, фахівці опрацювали 15 варіантів організації дорожнього руху, серед яких відкинули варіант облаштування кільця, щоб зберегти територію біля інноваційно-креативного простору Lеm Station. Оптимальним варіантом у міській раді вважають заборону частини лівих поворотів на перехресті та застосування елементів одностороннього руху по вулиці Героїв Майдану.