На Херсонщині триває процес відбудови населених пунктів, які зазнали значних руйнувань під час російської агресії. Вже відновлено дев’ять будинків, але це лише початок, адже на черзі ще понад два десятки. Бобровий Кут, Ольгине та Старосілля перебувають під патронатом Дніпропетровщини.

Журналістка Олена Мендалюк розповідає про ситуацію на місці. Зокрема, село Ольгине протягом семи місяців перебувало під окупацією росіян. Ця трагічна подія призвела до того, що з 300 мешканців села лише дев’ятеро залишились на своїх домівках. Віктор, один з мешканців Ольгиного, розповідає про свої переживання під час окупації та про процес відбудови його дому.

Відбудова будинків в Ольгиному вже розпочата, і, як стверджує бригадир будівельників Валерій, це лише початок великої роботи. Він розповідає про амбітний проєкт, в рамках якого планується відновлення всіх будинків в єдиному стилі. Окрім цього, передбачено облаштування територій: встановлення парканів, ремонт під’їздів, асфальтування доріг, укладання бордюрів та бруківки. Також планується висадження кущів клену для прикрашення території.

150 фахівців з Дніпропетровщини працюють над відновленням інфраструктури в трьох населених пунктах Херсонщини. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації, Сергій Лисак, підкреслює важливість цієї роботи та наголошує на тому, що вже відновлено 9 будинків у Бобровому Куті та Ольгине.

Загалом, в рамках проєкту планується відбудова понад 220 об’єктів. Строки завершення робіт поки що не визначені, адже все залежить від безпекової ситуації в регіоні та погодних умов. Незважаючи на всі труднощі, села Херсонщини поступово повертаються до мирного життя.