У Чернівцях обговорюється питання ремонту вулиці Вокзальної. З метою збереження автентичності та зменшення витрат міськрада розглядає можливість використання бруківки. Водночас, на порядку денному – обговорення варіантів ремонту вулиці й іншими матеріалами. За словами Василя Зазуляка, в міськраді розглядають комбінацію покриття: «Можливо, вимостимо кишені бруківкою, а проїжджу частину асфальтувати». Раніше, вважалося, що використання бруківки буде значно дешевше, ніж асфальтування. Однак, багато бруківки виявилася непридатною для повторного використання. Тому, міськрада має ухвалити рішення щодо типу покриття на вулиці Вокзальній.

Водночас, Василь Зазуляк наголосив, що в середмісті будуть віддавати перевагу бруківці: «Вулиці Бандери, Кафедральна — це середмістя, там притаманна бруківка. І я переконаний — якщо зробити опитування чернівчан, більшість із них, напевно, крім автомобілістів, висловиться за те, щоб зберегти бруківку, адже вона притаманна архітектурному середовищу».

Микола Шустров відзначає, що під час виготовлення проєктів капітального ремонту і будівництва доріг варто робити кошторисну документацію на перспективу — на 30-40 років уперед. Адже з кожним роком збільшується інтенсивність руху, тому потрібно розраховувати потенційну кількість важкого транспорту. Важливо для цього робити розрахунки конструкції «дорожньої одежі».

 

За словами Шустрова, комунальника із 46-річним стажем, дороги, вимощені бруківкою, довше служать та екологічніші. Серед вдалих зразків ремонту він вказує на вулиці Університетська та Ольги Кобилянської. Раніше для чернівецьких доріг бруківку закуповували на Закарпатті, де її кололи вручну.
“Ця бруківка мала розміри 18 на 18 сантиметрів або ж 20 на 12 — різні бригади робили різні розміри. Але її висота була 16-18 сантиметрів. Зараз бруківку розміром 14 на 14 сантиметрів коле машина. Чому бруківка ручного коління була якісніша? Бо коли перекладають шви, використовують більші захвати” – розповідає комунальник.

Архітектор Ярослав Бойко стверджує, що у європейських країнах не відмовляються від бруківки в старих центрах, адже стару бруківку можна використовувати на центральних вулицях, доповнюючи її новою.

За матерілами Шпальта.