Як ми знаємо, бруківка – один з найдовговічніших і найміцніших способів покриття, також її дуже легко встановлювати. Тому це один найпрактичніших варіантів для оформлення власного подвір’я чи пішохідних територій. Але варто знати кілька базових правил про те, як правильно підібрати тип бруківки, аби ваше покриття прослужило максимально довго і ефективно.

Види бруківки для подвір'я

З самого початку, при виборі бруківки, слід звертати увагу на її товщину. В залежності від типу майбутнього покриття і навантажень на нього найчастіше використовують такі види каменів за товщиною: 60 міліметрів – садові доріжки, прибудинкові тротуари, доріжки в паркових зонах; 60-80 мм – автостоянки; більше 100 мм – використовують для укладання доріг і покриттів, по яким може рухатись важка автомобільна техніка.

Варто зазначити, що міцність також залежить і від площі покриття – чим менша площа, тим більша міцність. Також потрібно зважати на цикли замерзання, які вказуються виробником того чи іншого каменю.

Види бруківки - який з них вибрати найкращий? :: Ремонт коттеджей

Наступним чинником є матеріал, з якого виготовляється бруківка. Існує три основних типи: з натурального каменю – має чудові характеристики по міцності, гарно виглядає, але є досить дорогою; клінкерна – по характеристиках наближена до кам’яної, але має гладку поверхню і рівні грані, що спрощує вкладання. З мінусів – обмежений вибір кольорів, форм і фактур. І бетонна – вона є найдоступнішою на ринку, має найбільший вибір кольорів і форм, але поступається попереднім в міцності і морозостійкості.

Товщина бруківки. Яку вибрати? - ᐈ Бруківка Озон

Бруківку з натурального каменю найчастіше використовують для садибних доріжок і невеликих алей в приватних подвір’ях. Клінкерний камінь – для відмосток, невеликих доріжок в парках. Бетонна плитка найбільше використовується для громадських тротуарів і пішохідних доріг.

Це все – основні параметри, від яких варто відштовхуватись при виборі типу покриття свого подвір’я. Вам ж залишається обрати лиш форму, колір і фактуру на власний смак!

Види кам'яної бруківки: застосування, характеристики і особливості