На КППВ “Каланчак”, що на шляху з тимчасово окупованого Криму на територію України, художник вмонтував в бруківку 9 плиток ручної роботи з кримськотатарськими орнаментами, які він виконав в техніці “Куру ісар”.

“Це мій шлях, яким я проходжу до самопізнання, самовизначення як кримського татарина. Плитки викладені на важливому для мене шляху, дорозі до Криму. Ці 9 кроків дуже символічні для нас: це 9 предметів, які були в приданому нареченій, це побажання багатства, це “білікет”, в перекладі з кримськотатарської – побажання духовного, фізичного і матеріального багатства. Це побажання усім, хто проходить через цей, сподіваюсь, тимчасовий КПВВ” – розповів митець Рустем Скипін.

До окупації Рустем жив в місці компактного проживання кримських татар в передмісті Сімферополя. Після 2014 року покинув сім’ю і дім, який сам оздоблював в народному стилі.

Оздоблену орнаментами бруківку викладено в рамках проєкту “Крим. Третій вимір” – це візуальні відбитки в різних містах України, які нагадують про Крим. За словами Ольги Михайлюк, ініціаторки проєкту, це про взаємодію, про емпатію, про можливість повернення.