Після укладання тротуарної плитки чи бруківки обов’язковим йде процес трамбування – коли поверхню кладки рівномірно посипають піском і втрамбовують. В процесі трамбування шви між каменями збільшуються. То як і чим їх правильно заповнювати, щоб зберегти тротуар чи бруківку цілою і ефективною максимально довго?

Існує три основних види просипки швів між плитками тротуару чи каменями бруківки: заповнення піском, заповнення розчином, затирка мастиками. В залежності від типу заповнювача швів слід також передбачати і їх ширину – 3-5 мм в разі заповнення піском і 8 мм, якщо затирати розчином чи мастиками.

затирка швів тротуарної плитки піском

Пісок найкраще використовувати для затирки швів між природними каменями бруківки. Також він підходить для керамічної плитки. Для бетонної і мармурової плитки ж  варто використовувати цементно-піщаний розчин. Якщо ж основа під покриттям бетонна, то це може бути суха цементно-піщана суміш.

Пісок повинен бути ретельно просіяний і вичищений від сміття і коріння рослин, оптимальним розміром фракції є 0.2 мм. Наноситься в шви в три етапи: пісок насипається на поверхню покладеної плитки і розтирається в шви жорсткою щіткою, потім щілини заливаються водою і дається час на всідання заповнювача, після цього – знову наноситься пісок і втирається щіткою.

цементна суміш в швах бруківки

З сухою цементно-піщаною сумішшю процес аналогічний до того, який проводиться з піском – втирання в шви, заливання водою і усадка, повторне втирання. Розчин ж вносять у шви за допомогою кельми або гумового шпателя. Одразу після заповнення і загладження швів потрібно забрати залишки розчину з поверхні бруківки до висихання, бо пізніше  буде важче очистити кладку.

Важливий момент: заповнення швів між каменями в відмосці навколо будинку проводиться лише бетонним розчином – три частки піску і одна частка цементу марки М400.

відмостка будинку

Читайте також: Як правильно чистити бруківку?